top of page
Yoga Practice
zen-yoga-studio_logo-hor_col_edited.png

Naše lektorky

Seznamte se s našimi úžasnými lektorkami, které vás na vaší jógové cestě nasměrují, povzbudí, povedou, pohladí i potrápí, ale především vám umožní si ty jedinečné okamžiky na podložce prožít podle svého.

Pravidelnými jógovými lekcemi (pondělí-pátek) vás provedou Nika, Klárka a Katka.

Víkendovky pak budou v rukou dalších skvělých lektorek z blízkého i vzdálenějšího okolí, které Vám vždy zavčasu představíme na našich facebookových stránkách.

DSC08098.jpg

Nika Vojkůvka - majitelka studia

Slavičín

  • SENIOR jóga (pondělí a středa 17:00-18:00)

  • Jemná & gravid jóga (středa 18:30-19:30)

Jógováním v různých studiích v zahraničí i v Praze od roku 2016 jsem měla možnost odzkoušet si různé druhy jógy a uvědomila jsem si, že mě tato aktivita baví natolik, že bych ji jednou chtěla porozumět více a třeba své zkušenosti s ní předávat i dál. Nápad na otevření vlastního studia se ale rozvinul až v létě 2020, kdy jsem se s rodinou přestěhovala z Prahy zpátky do rodného města a zjistila jsem, že mi tu k úplné spokojenosti chybí prostor, kam by se dalo zajít na jógu. A myslím tím skutečný prostor, tedy místo, ze kterého by dýchal klid a pohoda a který by byl originální a dedikovaný výhradně pro tuto aktivitu. Místo, kam by si lidé ze Slavičína i okolí mohli chodit protáhnout tělo, zklidnit mysl a rozvinout svůj vnitřní klid. Aby se prostě měli kam jít ‘vyzenovat’ :). Studio jsme konečně otevřeli v květnu 2021 a od té doby neustále rozšiřujeme nabídku pravidelných lekcí, navazujících kurzů i zajímavých víkendových akcí, které jsou vedeny úžasnými lektorkami. Věřím, že každý si u nás v ZENu může najít to své.

Zvláštní covidové doby jsem využila k absolvování lektorského kurzu a od září 2021 vedu několik pravidelných lekcí a navazující kurz Jóga od začátku správně, ve kterém se střídám s Klárkou.

 

Jóga je pro mě cesta, jak zklidnit roztěkanou mysl, zastavit se a na chvilku obrátit pozornost do sebe sama. Baví mě vám cestu jógy pomalu představovat, propojovat ji s aromaterapií a vymýšlet vám řízené relaxace, během kterých vás alespoň ve vaší mysli můžu brát na kouzelná místa...

zen-yoga-studio_symbol_col_edited_edited
DSC08357.jpg

Klára Valčíková

Valašské Klobouky

  • Dynamická jóga (Vinyasa flow) (úterý 17:00-18:00)

  • Jóga pro začátečníky - kurz (úterý 18:30-19:30 a čtvrtek 17:00-18:00)

  • Hatha jóga (čtvrtek 18:30-19:30)

Jmenuji se Klára Valčíková a jsem certifikovanou lektorkou Hatha jógy. Kouzlu jógy jsem propadla už při první lekci. Zamilovala jsem si nejen její ladnost, estetičnost, ale především ten pocit, kdy se na podložce věnuji plně sama sobě, a to v komplexní míře – jak mentální, tak fyzické. Je pro mě obrovským přínosem právě ten pocit, který se dostaví už na podložce a který přetrvává dlouho i mimo ni. Z lekcí jógy jsem odcházela vždy tak nějak lehčí. Tehdy jsem si uvědomila, že tento pocit chci zažívat častěji a chci, aby byl součástí mého života. Tak nějak přirozeně jsem se začala o věci kolem jógy více zajímat, a když jsem byla na mateřské dovolené s mou první dcerkou, rozhodla jsem se, že do toho jdu a udělám si kurz lektorky jógy. A tak započala má cesta …

zen-yoga-studio_symbol_col_edited_edited
Katka Valtova.jpg

Katka Valtová

Zlín

  • Terapeutická jóga pro záda (pondělí 18:30-19:30)

Józe jsem se začala intenzivně věnovat v roce 2013 jako odpovídající pohybové a fyzioterapeutické aktivitě pro svá záda. V dětství jsem musela několik let nosit korzet kvůli těžké skolióze, díky pravidelnému cvičení několikrát denně jsem se nakonec vyhnula operaci páteře. Skolióza mi v menším rozsahu zůstala a jedinou cestou jak svá záda udržet v bezbolestném stavu je pravidelné cvičení. Jóga má blahodárný vliv nejen na má záda, ale na celé tělo, duši i mysl, stala se pravidelnou součástí mého života. V roce 2017 jsem úspěšně dokončila dvouleté studium "Instruktor jógy II. stupně se zaměřením na zdravotní aspekty jógy", akreditovaný MŠMTV ČR v Domě jógy v Hlavici, kde jsem i dále pokračovala v prohloubení svých znalostí studiem jógové terapie.

Jóga je pro mě nástroj na cestě k nalezení sebe sama, dokáže zklidnit moji mysl, zastavit neustálý tok myšlenek… Učí mě přistupovat k sobě samé s respektem, pokorou a láskou. Je pro mne také učitelkou, která mi nastavuje zrcadlo a ukazuje vnitřní krásu, kterou pak mohu vidět i ve světě kolem sebe a ve svém osobním životě.

Věřím, že na lekcích se mnou si užijete radost, pootevřete se krásným vnitřním prožitkům a pocítíte účinky jógy nejen na svém těle, ale i mysli a duši.

zen-yoga-studio_symbol_col_edited_edited
bottom of page